Kimim ki ben ?

Eğitim

Kırıkkale Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği ( 2012  – ? )

Anadolu Üniversitesi – İktisat (2013 – 2013 ) ( -Açık öğretim de mi? +Açık ama ben bir araştırma yaptım böyle diplomada açık öğretim diye yazmıyormuş yani )

Lublin University of Technology ( 2014-2015)

 

Sertifikalarım
Networking for Home and Small Business
Working at a Small to Medium Business or ISP
Introducing Routing and Switching in the Enterprise
Designing and Supporting Computer Networks
Microsoft Server Administration Fundamentals

 

Kişisel

Aslında bu hakkımda sayfası benim hiç hoşuma gitmeyen bir sayfa olmasına rağmen girdiğim tüm sitelerde ilk olarak baktığım ve kendimi bu sayfayı doldurma zorunluluğu hissettiğim bir sayfadır. Belki de hoşuma gitmemesi bu sayfayı kendimce yeterince güzel dolduramam, dolduracak bir şeyim olmadığındır, bilemiyorum. Neyse böyle devam ederse hakkımda bilgiler ulaşmaktan çok hakkımda sayfası hakkındaki düşüncelerimi öğreneceksiniz deyip kendim hakkında sıkıcı bilgileri vereyim dedim ama nereden başlayacağımı bilemedim.

2009 yıllarının sonlarına doğru bir arkadaşımın ücretsiz web site açmayı öğretmesiyle kendimi internetin sonsuz kollarında buldum :) ( web site işleriyle uğraşmaya başlayacağım diyecektim ama bana bu cümle çok saçma geldi ve daha saçma bir cümle kurdum.) Bir süre ücretsiz siteler açmaya devam ettim. Daha sonra bir haber sitesi açmaya karar verdim ve MyDesign Haber Sistemi ile karşılaştım ve hazir sistem için kendime bir tema yaparak siteyi açtım. Vakit geçtikçe kendimi daha çok kaybediyordum tüm vaktimi web siteleri ile uğraşmakla geçiriyordum. Bir gün neden bundan para kazanmayayım dedim. Reklam sitelerinden sitelerime reklam alarak para kazanmaya çalıştım. İlk zamanlar kazanamadım. ( Aramazdı kalsın ama ilk zamanlar kendi sitemin reklamlarına sürekli tıklıyordum, oh ne güzel para kazandım derken beklenen sonuç : ban :) )  Daha sonra temiz bir başlangıç yapmak istedim ve elimdeki tüm siteleri sattım, sildim, kenarda köşede bıraktım. Bir blog sitesi açtım ve Google Adsense’den reklam almaya başladım. Ve sabrederek emeğimin karşılığını aldım. Günde on binlerce ziyaretçisi olan bir web siteye ve hatrı kalıcak şekilde para kazanıyordum derken karşımda bir sorun vardı. ( Bir yazımı baştan okuyayım dedim de sanki  başarı hikayesi yazıyormuş gibi hissettim. Sizde onu bekliyorsanız, hiç beklemeyin. Bir şey başaramadım. :) ) 

Lise bitiyordu ve  karşımda üniversite sınavı vardı. Açıkçası ben ilk başlarda pek üniversiteye gitmek istemiyordum. Bu işlerden para kazanmak kolay zaten diye düşünüyordum ama sonrasında vazgeçerek üniversite sınavlarına hazırlanmaya başladım. Zorla dershaneye yazdırıldım. (Gidilmeyen derslerle kaldı.) Ve kendimi web siteleri ile uğraşmaktan uzak halde buldum ve dedim ki: “üniversiteyi kazanayım tekrar bu işleri yaparım“. Ve tamamen ara verdim web sitelerime. (Ders çalışmak için ara vermiştim de çok çalıştığım söylenemez. Aptallık ettim yanı kısaca.) Ve sınav geldi, tercihler geçti derken, kendimi KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ – BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ’nde (Neden büyük yazdım ki)  buldum. Fakat eski hevesim kaçtı, artık web siteleri ile uğraşmaktan vazgeçtim. (İstek olmayınca olmuyor, zorlamanın anlamı yok )  Ve tüm sitelerimi kapattım.

(Ben bunları neden anlattım ki şimdi ? )

Kırıkkale Üniversitesi boyunca gerek dersler, gerek kendi boş vaktilerimde C, C++, C#, Java, Html, Php, Mysql ile tanıştım ve onlarla hoş vakit geçirdim. (Ne diyor bu deli ? )

Bunlar yeterli şimdilik daha sonra tekrar düzeltir, eklemeler yaparım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.